07136342105
شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

تحصیل در ترکیه
چرا ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنیم؟

 

 

سیستم آموزشی بین المللی و آزمون های معتبر

باید بدانید که بسیاری از دانشجویان، کشور زیبا و مدرن ترکیه را برای تحصیل انتخاب می‌کنند؛ چرا که سیستم آموزش آمریکایی و کانادایی در این کشوروجود دارد و دو مورد از مهم‌ترین و معتبر‌ترین آزمون‌هایی که هرساله برای پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا و کانادا برگزار می‌شود، برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه هم استفاده می‌شود و دانشجویان با دادن این آزمون‌ها مانند SAT و GRE می‌توانند برای کشور‌های آمریکا و کانادا هم اقدام کنند.
 

عدم نیاز به ویزا و تشابه فرهنگی

خوب است بدانید که ایرانیان برای وود به این کشور ویزا لازم ندارند و فرهنگ این کشور شباهت‌های بسیاری به ایران دارد. به دلیل عدم نیاز به ویزا، خانواده‌های دانشجویان ایرانی به‌راحتی می‌توانند به این کشور سفر کنند و فرزند خود را ببینند. کشوری نزدیک به ایران است و ایرانی‌های زیادی در این کشور زندگی می‌کنند که شما می‌توانید با آن‌ها دوستی و معاشرت کنید.

 

بورسیه های تحصیلی متنوع

ترکیه جزء معاهده بولونیا است. این معاهده بین ۵۶ کشور اروپایی تنظیم شده و به دانشجویان کشورهای عضو این معاهده، امتیازات ویژه‌ای می‌دهد و بورسیه‌ای به حساب می‌آید که با آن می‌توان در کشوری دیگر به‌راحتی تحصیل کرد. همچنین بورسیه اراسموس که تحصیل 2 ترم در کشور دیگر را برای دانشجویان ترکیه فراهم می‌کند و یا بورسیه‌های ریاست جمهوری که در سایت TURKEY BURSLARI ارائه می‌گردد، از دیگر گزینه‌هایی است که دانشجویان را ترغیب به تحصیل در این کشور می‌کند.

 

هزینه مناسب زندگی در ترکیه

هزینه پایین زندگی در ترکیه نسبت به کشور‌های اروپایی سبب شده که افراد زیادی مهاجرت به ترکیه و زندگی در ترکیه را انتخاب کنند. در واقع دانشجویان می‌توانند با هزینه‌ای در حد زندگی در تهران و یا حتی کم‌تر از تهران در این کشور به تحصیل بپردازند و در این کشور بین 20 تا 24 ساعت و یا در صورت توان حتی زمانی از این بیشتر، کار دانشجویی کنند. در مقطع دکترا هم کار در دانشگاه امکان‌پذیر و درآمدزا است.

 

تحصیل لیسانس در ترکیه

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی به دلیل بالا بودن کیفیت آموزش و مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورهای دیگر در بین بسیاری از دانشجویان خارجی به خصوص دانشجویان ایرانی محبوب شده است. محبوب‌ترین رشته‌ها در ترکیه که مورد استقبال دانشجویان بین‌الملل بوده‌اند عبارتند از بازرگانی و مدیریت، بانکداری و امور مالی، انواع رشته‌های مهندسی مانند نفت یا کامپیوتر، فناوری اطلاعات،پزشکی و دندانپزشکی، روابط بین‌الملل، گردشگری و مهمان‌داری و انواع شاخه‌های هنر مانند معماری و موسیقی.

 

تحصیل لیسانس در ترکیه

 

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در ترکیه

 • ارائه اصل مدارک هویتی.
 • ارائه اصل پاسپورت.
 • شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های مورد نظر و کسب نمره‌ی قبولی.
 • ارائه‌ی مدارک و ریز نمرات به صورت معادل سازی شده طبق استانداردهای ارائه شده.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون زبان ترکی.

تحصیل فوق لیسانس در ترکیه

شرایط گرفتن پذیرش برای تحصیل در ترکیه و دانشگاه‎،های این کشور در مقاطع بالاتر از لیسانس دشوارتر خواهد شد ،باید به شرایط پذیرش که از طرف دانشگاه‌ها تعیین می‌شود توجه کنید؛ چرا که ممکن است این شرایط در جزئیات باهم اختلاف داشته باشند. ارائه‌دهندگان دوره‌های کارشناسی‌ارشد، هم دانشگاه‌های دولتی و هم مراکز خصوصی هستند که شما با توجه به نمره‌ای که کسب می‌کنید و رزومه‌ای که دارید، می‌توانید در دانشگاهی که پذیرفته می‌شوید، تحصیل کنید.دوره‌ی کارشناسی ارشد حداقل دو سال است که نیمی از آن به گذراندن 20 تا 30 واحد اختصاص می‌یابد و مابقی این زمان صرف ارائه‌ی پایان‌نامه می‌شود. انتخاب رشته‌ی کارشناسی ارشد بعد از اعلام نتایج آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و لزوماً ارتباطی به رشته‌ی تحصیلی در دوره‌ی قبلی ندارد.دوره‌ی کارشناسی ارشد حداقل دو سال است که نیمی از آن به گذراندن 20 تا 30 واحد اختصاص می‌یابد و مابقی این زمان صرف ارائه‌ی پایان‌نامه می‌شود. انتخاب رشته‌ی کارشناسی ارشد بعد از اعلام نتایج آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد و لزوماً ارتباطی به رشته‌ی تحصیلی در دوره‌ی قبلی ندارد.

مدارک لازم تحصیل کارشناسی‌ارشد در ترکیه:

 • ارائه اصل مدارک هویتی
 • ارائه اصل پاسپورت
 • شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های مورد نظر و کسب نمره‌ی قبولی
 • ارائه‌ی مدارک و ریز نمرات به صورت معادل سازی شده طبق استانداردهای ارائه شده
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا شرکت در آزمون زبان ترکی

 

تحصیل دکترا در ترکیه

چنان‌چه قصد تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا را دارید، لازم است ابتدا مدرکی مبنتی بر تسلطتان به زبان ترکی و انگلیسی ارائه دهید. بعد از آن می‌توانید وارد مراحل سنجش سطح علمی و اخذ پذیرش در رشته‌ی موردنظرتان شوید. بسیاری از رشته‌ها در سطح دکترا با کیفیت عالی در ترکیه ارائه می‌شوند که چند نمونه را به عنوان مثال ذکر می‌کنیم؛ اقتصاد، روابط بین الملل، مهندسی مواد و علوم، انواع علوم پایه، انواع زمینه‌های هنر، رشته‌های مهندسی و... .

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه ریزنمرات
 • مدرک کارشناسی همراه ریزنمرات
 • مدرک کارشناسی‌ارشد همراه ریزنمرات
 • CV اخیر متقاضی
 • کپی گذرنامه همراه انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه.

همچنین باید در کنار مدارک زبان انگلیسی و ترکی، یک کپی از پروژه‌ی پایان‌نامه‌ی کارشناسی‌ارشد را ارسال نمایید.

 

تحصیل در مدارس ترکیه

مدارس ترکیه با سیستم آلمانی، ایتالیایی، ایرانی و ... فعالیت می‌کنند. زبان تحصیل در مدارس ترکیه اغلب انگلیسی و ترکی است. هزینه تحصیل به زبان ترکی ارزان‌تر از زبان انگلیسی است. مدارس بین‌المللی ترکیه برای مهاجران دوره آموزش زبان را در نظر گرفته است. مدارس غیردولتی در ترکیه اغلب از نظر هزینه کمی گران هستند؛ اما فعالیت‌های فوق‌برنامه گسترده‌ای را شامل می‌شوند. شرایط تحصیل در مدارس ترکیه، هزینه، موقعیت مکانی و روند ثبت‌نام از موضوعات مهمی هستند که نیاز به بررسی دارند. تحصیل به مدت 12 سال رایگان و اجباری است که معمولاً به آن "4 + 4 + 4" گفته می‌شود. یعنی 4 سال آموزش ابتدایی (سطح پایین)، 4 سال آموزش ابتدایی (سطح 2) و 4 سال آموزش متوسطه. دانش‌آموزان به‌طور کلی به زبان ترکی آموزش می‌بینند. تحصیل در مقطع دبیرستان در ترکیه موقعیت خوبی دارد. وکیل مهاجرت اروپا موقعیت خوبی برای مهاجرت تحصیلی ترکیه فراهم می‌سازد. لازم به ذکر است که وجود مدارس ایرانی مختلف که تحت نظر وزارت آموزش و پرورش ایران در ترکیه مشغول به فعالیت هستند باعث شده تا دانش آموزان ایرانی که برای ادامه ی تحصیل در مقاطع ابتدایی راهنمایی و متوسطه به این کشور مهاجرت می کنند در شرایطی مطابق با مدارس قبلی خود در ایران به ادامه تحصیل بپردازند شرایط و قوانین حاکم در این مدارس مطابق با شرایط و قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد.همچنین برای دانش آموزان ایرانی شرایط تحصیل در مدارس غیرحضوری و مدارس بین المللی ایرانی فراهم می باشد.

 

تحصیل در ترکیه

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

دفتر ایران

شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

07136342105 - 09129178112

دفتر آنکارا

Turkey Ankara-Ataturk Boulevard No 107

00903124199876 - 00905386510545

دفتر استانبول

Archerson Kadıköy Zühtüpaşa, Archerson Köşkü, Şefik Bey Sk. No: 3, 34724 Kadıköy/İstanbul, Turkey

00905524564543 - 00905386510545

دفتر لندن

5, 84a Roosevelt Court, Augustus Rd, London SW19 6EL, United Kingdom

87041304(20)-44+

ما را دنبال کنید

اینستاگرام Instagram

فیسبوک Facebook

لینکدین LinkedIn

آپارات Aparat

یوتیوب YouTube

چرا ittc؟؟؟


مدرسین و مدیران کالج ITTC با بیش از 25 سال سابقه ی تحقیق و تدریس در دانشگاه ها و کالج های اروپا، ایران وترکیه راهنما و مشاوری قابل اعتماد در موفقیت هزاران داوطلب بوده اند. شما نیز می توانید با تحصیل در کالج ITTC آینده ی تحصیلی خود را به درست ترین شکل ممکن رقم بزنید.

طراحی سایت گروه فنی مهندسی ساین