07136342105
شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

آزمون TÖMER

 

TOMER

 

آزمون تومر یا Tomer، یک آزمون معتبر برای دریافت مدرک زبان ترکی استانبولی است. این آزمون توسط اکثر دانشگاه ها برگزار می شود که مطرح ترین آن ها آزمون تومر دانشگاه آنکارا و استانبول هستند. مدرک تومر برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان ترکی و دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه ضروری است. این آزمون دقیقا هم سطح آزمون های تافل و آیلتس برای زبان ترکی می باشد.

 

آزمون تومر چیست؟

آزمون تومر یا Tomer مخفف کلمات Türkçe Öğretim Merkezi، به معنی مرکز آموزش زبان ترکی می باشد. این آزمون از اهمیت بالایی برای ورود به اکثریت دانشگاه های ترکیه برخوردار است. به ویژه دانشگاه هایی که در آنها به زبان ترکی تدریس می شود. این آزمون دانش کلی داوطلب را در همه بخش های مختلف زبان ترکی استانبولی مورد سنجش قرار می دهد. آزمون tomer از بخش های زیر تشکیل شده است:

* Writing (نوشتاری)
* Listening (شنیداری)
* Structure (ساختار)
* Reading (خواندن)
* Spoken Production (تولید گفتاری)
* (تعامل گفتاری)
آزمون تومر به دو صورت آزمون گواهی تومر Sertifika و آزمون دیپلم زبان ترکی Diploma می باشد. همانطور که اشاره کردیم تمامی افرادی که قصد ادامه تحصیل، گرفتن تابعیت و اخذ شهروندی در کشور ترکیه را دارند ملزم به داشتن مدرک تومر هستند؛ اما نمره ای که در این آزمون کسب می کنند می تواند نسبت به نیاز و هدفی که دنبال میکنند متفاوت باشد. آزمون Tomer از لحاظ سطح بندی در ۳ سطح مبتدی، متوسط و پیشرفته می باشد.

 

مزایای آزمون تومر

اشخاصی که قصد زندگی، تحصیل و کار در ترکیه را دارند مطمئنن به مدرک Tomer نیاز خواهند داشت. کسانی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه اقدام میکنند، اگر مدرک تومر نداشته باشند، باید دوره های ۶ ماهه تا ۱ ساله را برای آموزش زبان ترکی بگذرانند. همچنین اگر هنگام ثبت نام بورسیه تحصیلی ترکیه، مدرک تومر با نمره خوب در رزومه خود قرار دهید تاثیر بسزایی در قبولی شما خواهد داشت.

 

سطوح آزمون تومر

آزمون تومر دارای 6 سطح از A1 الی C2 می باشد. که در زیر سعی شده است به اختصار به آنها اشاره شود:

* سطح A1 : در این سطح توانایی داوطلب در پاسخ گویی به سوالات ساده با پاسخ های بسیار ساده سنجیده می شود.
* سطح A2 : در این سطح دانش ابتدایی زبان مورد ارزیابی قرار گرفته می شود. در این سطح شخص باید بتواند به مباحث قابل پیش بینی پاسخ دهی داشته باشد. نمرات فرد در این سطح مابین 50 الی 59 می باشد.
* سطح B1 : در این سطح شخص باید دارای دانش متوسطی از زبان ترکی باشد که بر اساس آن بتواند کارهای شخصی خود را انجام دهد و یا بتواند در شرایط غیر معمول و غیر منتظره از پس کارهای خود بربیاید. نمره این قسمت مابین 60 الی 65 می باشد.
* سطح B2 : در این سطح فرد دارای دانش خوب و معقولی از زبان ترکی باید باشند به صورتی که قادر به درک و فهم طیف بی شماری از مسایل باشد. نمره این سطح مابین 66 الی 70 می باشد.
* سطح C1 : در این سطح فرد باید دارای دانش بسیار خوبی از مسایل باشد. مسایل و مباحث غیر قابل پیش بینی را فرد باید بتواند مدیریت کند. نمره این سطح مابین 71 الی 100 می باشد.
* سطح C2: این سطح بالاترین سطح در زبان ترکی می باشد به صورتی که فرد می تواند در حد و اندازه زبان مادری با زبان ترکی آشنایی داشته باشد.

 

چرا تومر در ITTC ؟

•داوطلبین عزیز میتوانند در کلاس های آموزش زبان ترکی تومر کالج معتبر بین المللی ITTC که با بهره گیری از اساتید مجرب زبان ترکی بومی و ایرانی و منابع آموزشی معتبر در شهرهای آنکارا و استانبول برگذار میشوند شرکت کنند. •ضمنا از طریق کالج نسبت به دریافت کارت اقامت اقدام نموده و با قرارگیری در محیط بومی ، علاوه بر امکان اخذ سریع تر مدرک تومر ، خود را برای مراحل بعدی ادامه تحصیل یا اشتغال به کار در این کشور توریستی و روبه رشد آماده نمایند.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

دفتر ایران

شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

07136342105 - 09129178112

دفتر آنکارا

Turkey Ankara-Ataturk Boulevard No 107

00903124199876 - 00905386510545

دفتر استانبول

Archerson Kadıköy Zühtüpaşa, Archerson Köşkü, Şefik Bey Sk. No: 3, 34724 Kadıköy/İstanbul, Turkey

00905524564543 - 00905386510545

دفتر لندن

5, 84a Roosevelt Court, Augustus Rd, London SW19 6EL, United Kingdom

87041304(20)-44+

ما را دنبال کنید

اینستاگرام Instagram

فیسبوک Facebook

لینکدین LinkedIn

آپارات Aparat

یوتیوب YouTube

چرا ittc؟؟؟


مدرسین و مدیران کالج ITTC با بیش از 25 سال سابقه ی تحقیق و تدریس در دانشگاه ها و کالج های اروپا، ایران وترکیه راهنما و مشاوری قابل اعتماد در موفقیت هزاران داوطلب بوده اند. شما نیز می توانید با تحصیل در کالج ITTC آینده ی تحصیلی خود را به درست ترین شکل ممکن رقم بزنید.

طراحی سایت گروه فنی مهندسی ساین