07136342105
شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

آزمون YDS چیست؟

 

YDS

 

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) آزمون YDS طبق مقررات وزارت آموزش عالی کشور ترکیه توسط مرکز سنجش و جابجایی دانشجوی ترکیه برگزار می‌شود. آزمون YDS در خصوص زبان هاي انگليسي به ويژه مقاطع ليسانس به فوق ليسانس و فوق ليسانس به دكتري مخصوص افراد ترکیه ای زبان مي باشد. در مقاطع ليسانس به فوق ليسانس، بعضی از دانشگاههاي تركيه كارنامه آزمون YDS براي رشته هاي مختلف اخذ مي نمايند اما در مقاطع فوق ليسانس به دكتري برای تمامي دانشگاه‌های معتبر تركيه، كارنامه آزمون YDS جهت ادامه تحصيل در تركيه الزامیست. آزمون YDS جایگزین آزمونهای KPDS و ÜDS می‌باشد. اين آزمون به زبان انگليسي، در فصول بهار و پاييز برگزار می‌شود. مدرک زبان انگليسي براي مقطع دکتري و تخصص، اجباري است. آزمون YDS شامل ۸۰ سؤال انگليسي که مبتنی بر گرامر زبان انگليسي و لغات عمومي و خواندن در سطح عمومی می‌باشد و آزمون به‌صورت تستي ۵ گزينه اي است که نسبت به آزمون TOEFL و آزمون IELTS ساده تر مي باشد.

 

آزمون YDS ترکیه برای چه اهدافی برگزار می‌شود؟

هدف آزمون YDS ترکیه سنجش کارمندان و افرادی است که در ترکیه قصد ادامه تحصیل دارند و ادامه فعالیت افراد بسته به نشان دادن سطح زبان انگلیسی‌شان می‌باشد. آزمون YDS ترکیه هر شش ماه یک‌بار برگزار می‌شود و می‌تواند به‌صورت آنلاین نیز برگزار شود.

 

آزمون YDS در کجا برگزار می شود؟

آزمون یدس تنها در کشور ترکیه برگزار می شود. ازمون ی د س در شهر های آنکارا، ازمیر، استانبول و آلسانکاک برگزار می شود. به عبارتی شعبه های برگزار کننده این آزمون آنکارا اینگلیش کورس، استانبول اینگلیش کورس ، ازمیر انگلیش کورس و آلسانکاک انگلیش کورس می باشد.

 

زمان برگزاری آزمون YDS

آزمون یدس ترکیه هر شش ماه یک بار برگزار می شود. این آزمون به دو صورت آنلاین و برگه ای برگزار می گردد. آزمون آنلاین را EYDS می نامند‌. یدس کاغذی سالیانه دو بار برگزار می شود. اولین بار در ماه آوریل و برای دومین مرتبه در ماه سپتامبر برگزار می گردد. نتایج این آزمون بیست روز پس از امتحان به داوطلبان اعلام می گردد. اما توجه داشته باشید که EDYS هر ماه و فقط در سه شهر کشور ترکیه انجام می گیرد. نتایج این آزمون دوازده ساعت پس از برگزاری آزمون اعلام می گردد.

 

سوالات و نمره دهی آزمون YDS

آزمون ی د س شامل هشتاد سوال است که در صد و هشتاد دقیقه داوطلبان باید به سوالات پاسخ دهند‌. این ازمون بیشتر مبتنی بر گرامر زبان انگلیسی، لغات عمومی و درک مطلب عمومی است. سوالات ازمون یدس تستی و پنج گزینه ای می باشد. توجه داشته باشید که نمره هر آزمون بین صفر تا صد است و هر سوال در این آزمون یک و بیست و پنج صدم نمره دارد. میزان سختی در تمام سوالات یکسان است. آزمون YDS دارای نمره منفی نیست. بنابر این روند حل سوال برای داوطلبان آسان تر است و می توانند به راحتی پاسخ خود را ارائه دهند. نمرات این آزمون در پنج سطح از A تا E ارائه می گردد. بالا ترین سطح نمرات ازمون YDS سطح A است که این سطح برای نمرات از نود تا صد داده می شود. سطح بعدی B است که برا نمرات بین رنج هشتاد تا هشتاد و نه ارائه می گردد. نمرات بین هفتاد تا فتاد و نه در سطح C قرار می گیرند. سطح نمره D برای نمرات بین شصت و نه تا شصت است و سطح E برای نمرات بین پنجاه تا پنجاه و نه تعلق می گیرد.

 

 

 

 

لطفا سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید
نام و نام خانوادگی
تلفن تماس
نظر

دفتر ایران

شیراز-معالی آباد-نبش پزشکان-ساختمان یاقوت-طبقه پنجم واحد 17

07136342105 - 09129178112

دفتر آنکارا

Turkey Ankara-Ataturk Boulevard No 107

00903124199876 - 00905386510545

دفتر استانبول

Archerson Kadıköy Zühtüpaşa, Archerson Köşkü, Şefik Bey Sk. No: 3, 34724 Kadıköy/İstanbul, Turkey

00905524564543 - 00905386510545

دفتر لندن

5, 84a Roosevelt Court, Augustus Rd, London SW19 6EL, United Kingdom

87041304(20)-44+

ما را دنبال کنید

اینستاگرام Instagram

فیسبوک Facebook

لینکدین LinkedIn

آپارات Aparat

یوتیوب YouTube

چرا ittc؟؟؟


مدرسین و مدیران کالج ITTC با بیش از 25 سال سابقه ی تحقیق و تدریس در دانشگاه ها و کالج های اروپا، ایران وترکیه راهنما و مشاوری قابل اعتماد در موفقیت هزاران داوطلب بوده اند. شما نیز می توانید با تحصیل در کالج ITTC آینده ی تحصیلی خود را به درست ترین شکل ممکن رقم بزنید.

طراحی سایت گروه فنی مهندسی ساین